Nasze działania

,,Ruch to zdrowie!"

W naszym przedszkolu dzieci spędzają aktywnie czas. W trakcie wielu zabaw ruchowych, ćwiczeń porannych, gimnastycznych, a także w czasie pobytu na świeżym powietrzu rozwijają swoją sprawność ruchową, kondycję fizyczną i prawidłową postawę ciała. W ten sposób od najmłodszych lat uczą się zdrowego stylu życia.

 

,,Dzień Sportu"

1 czerwca 2022r. w naszej placówce obchodziliśmy Dzień Sportu. W trakcie zabaw muzyczno- ruchowych na świeżym powietrzu, pokonywania torów przeszkód i różnych konkurencji sportowych przedszkolaki rozwijały swoją aktywność fizyczną i chętnie rywalizowały między sobą. Bakcyl sportu i rywalizacji na pewno pozostanie z dziećmi na długo i zachęci ich do aktywnego spędzania czasu.

,,Sprintem do maratonu"

Grupa  „Fiołki ” wzięła udział w  VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Celem wydarzenia było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnienie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Dzieci w skupieniu rozpoczęły  bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia.

,,Zdrowo się odżywiamy"

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie.

 Dzieci z grupy „Fiołki ” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Dnia 22 czerwca   z myślą o  witaminkach zrobiły pyszne koktajle owocowe, które wszystkim bardzo smakowały,  ponieważ wykonane były  bez dodatku cukru i bez konserwantów.

 W dniu 23 czerwca dzieci z gr. ,,Niezapominajki" poznawały wieloma zmysłami letnie owoce sezonowe. Są one pyszne, soczyste i zawierają mnóstwo witamin. Przedszkolaki pamiętają o konieczności mycia owoców przed jedzeniem.