Rok 2009/2010

09.11.2009
Wewnątrzprzedszkolna międzyoddziałowa prezentacja wierszy i piosenek pt. ,,Kolorowa jesień".

 

10.11. 2009
Odbył się uroczysty apel w związku z obchodami ,,Święta Niepodległości". Wszystkie dzieci zaśpiewały hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego".

 

W pierwszych dniach listopada grupy przedszkolne zaprezentowały swoim najbliższym programy artystyczne zatytułowane ,, Złota Jesień".

 

18.11.2009
Uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z najmłodszych grup: Stokrotki, Konwalie, Różyczki .

 

27.11.2009
Grupa ,,Niezapominajki" przedstawiła w klubie ,,Uroczysko- Wrzos" program artystyczny pt. ,,W jesiennym nastroju" dla dzieci z klubu, starszaków z PS nr 9 oraz uczniów klas ,,0" z SP nr 27 .

 

01.12.2009
W ramach III Kampanii ,,Zapobiegamy przemocy w rodzinie" przedsztawiciele MOPR-u poprowadzili z dziećmi zajęcia pt. ,,Kim jest super tata?".

 

08.12.2009
Święty Mikołaj odwiedził dzieci z wszystkich grup, obdarowując je prezentami.

 

10.12.2009
Dzieci z grupy ,, Niezapominajki" i ,,Tulipany" uczestniczyły w konkursie plastycznym pt.,,W świecie bajki" zorganizowanym przez Osiedlowy Klub Kultury KSM ,,Słoneczko". Wyróżnienie otrzymała Martyna Zatorska, a III miejsce zajęła Wiktoria Sysło.

 

10.12.2009
Odbył się IV Międzyprzedzkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez nauczycielki: Halinę Regielli i Małgorzatę Sękowską. Udział w nim wzięły dzieci z 12. przedszkoli. Jury pod przewodnictwem dr Ewy Robak przyznało I miejsce Oliwii Adamiec z PS Nr 4, II miejsce- Bartłomiejowi Lasakowi z PS Nr 9, III miejsce - Maji Stolbach z PS Nr 6. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez rodziców: G. Janika, E. Kanię, R. Tarłowską i firmę ,,W i M" Wołowiec, M. Ziomber, M. Toporek, D. Dufaj, Gawlik. Nauczycielki bardzo dziękują sponsorom.

 

11.12.2009
Reprezentanci grup ,,Niezapominajki", ,,Różyczki" i ,,Bratki" wraz z nauczycielkami zawieźli do redakcji ,,Echa Dnia" zebrane w przedszkolu zabawki w ramach akcji ,,Pluszowy Miś".

 

Rodzice z grupy ,,Fiołki" zaprezentowały swoim pociechom ,, Jasełka".

 

18.12.2009
Dzieci z grupy ,,Bratki" wraz z nauczycielkami zorganizowały dla całego przedszkola Jasełka.
,,Jasełka" zaprezentowały również swoim rodzicom. Po przedstawieniu odbyła się uroczysta, rodzinna wigilia.

 

21.12.2009
Udział dzieci w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Anioły, aniołki" zorganizowanym w PS nr 3 w Kielcach. II miejsce zajęła Karolina Kaleta z grupy Niezapominajki, wyróżnienie zaś Gabriela Sabat z gr. Fiołki.

 

07.01.2010
Bal Karnawałowy

 

15.01.2010
Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z grupy Fiołki zaprezentowały się w ,,Jasełakch" oraz krótkim montażu słowno-muzycznym.

 

18.01.2010
Współudział dzieci : Magdaleny Grzesik, Kingi Majcherczyk, Hanny Toporek z gr. Bratki oraz Karoliny Kalety z gr. Niezapominajki w koncercie chóru Fermata w Kościele Garnizonowym. Dzieci te zostały zaproszone przez dyrygent chóru-panią dr Ewę Robak. Najmłodsi artyści wspólnie z doświadczonymi kolegami zagrali i zaśpiewali znane i mniej znane kolędy z różnych krajów świata. Dzieci pomogła przygotować nauczycielka Halina Regielli.

 

19.03.2010
Dzieci z grupy ,, Tulipany": Klaudia Marzec, Julia Pajdo, Julia Pawlak, Lena Wyderska, Olga Zawadzka uczestniczyły w warsztatach plastycznychz udziałem twórczyń ludowych pod hasłem "Świąteczne ozdoby wielkanocne", które odbyły się Domu Harcerza w Białogonie.

 

29.03.2010
W naszym przedszkolu odbył się charytatywny kiermasz wielkanocny na rzecz Zuzi Kasprzyk, chorej na białaczkę.
Pieniądze w kwocie 1100 zł. uzyskane ze sprzedaży prac dziecięcych przekazano mamie dziewczynki.
Dziekujemy Rodzicom za ich hojność.

 

09.04.2010
Pracownicy MOPR poprowadzili w grupach starszaków zajęcie nt. zapobiegania przemocy w rodzinie.

 

21.04.2010
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Konkursie Recytatorsko - Plastycznym zorganizowanym w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Kielcach. Nagrody otrzymały: Alicja Domagała z gr. ,, Fiołki", i Julia Mierzyńska z gr. ,,Niezapominajki".

 

22.04.2010
Przedstawiciele naszego przedszkola , tj. Maciej Laskowski - gr. ,,Niezapominajki" i Kinga Majcherczyk z gr. ,,Bratki" wzięli udział w III Przeglądzie Piosenki ,,Wiosna, ach to Ty..." zorganizowanym w PS Nr 9 w Kielcach. Nagrodę - II miejsce zajął Maciek Laskowski.

 

23.04.2010
II edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. ,,Entliczek - Pentliczek". Wzięło udział 20 dzieci z 9 kieleckich przedszkoli. Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróznienia i upominki. Konkurs przygotowały nauczycielki: mgr K. Lepszy i mgr E. Majcher.

 

24.04.2010
Karolina Kaleta z gr. ,,Niezapominajki" zdobyła 3 miejsce IV Miejskim Festiwalu Piosenki Dla Przedszkolaków pod hasłem ,, Ziemia- wyspa zielona" zorganizowanym w Zespole Szkół Społecznych w Kielcach.

 

Udział dzieci z gr. ,,Bratki "- Kingi Majcherczyk i Hani Toporek, Karoliny Kalety z gr. ,,Niezapominajki" w Konkursie Piosenki Ekologicznej ,,Z przyrodą na ty" zorganizowanym przez PS Nr 9 w Kielcach.

 

Wewnątrzprzedszkolny występ dzieci ,,Wiosna wokół nas". Dzieci z wszystkich grup zaprezentowały wiersze, piosenki o tematyce wiosennej.

 

12.05.2010
Rozstrzygnięcie VIII Miejskiego Konkursu Plastycznego ,,Barwny świat fantazji" zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną - filia nr 11 w Kielcach. Wyróżnienia otrzymały: Gabrysia Cudzik i Amelka Ziomber z grupy ,,Bratki", Lena Widurska z gr. ,,Tulipany" oraz Zuzanna Masierewicz z gr. ,,Niezapominajki".