Rok 2012/2013

17.09.2012
Dzieci z grupy ,,Bratki" i ,,Tulipany" były na wycieczce w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

 

02.10.2012
Dzieci z grupy ,,Tulipany'' i ,,Rozyczki'' goscily w przedszkolu komisarza Krzysztofa Tosnowca z Wydzialu Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Przeprowadzil on w placówce atrakcyjne zajęcia edukacyjno -prewencyjne na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze w ramach edukacji komunikacyjnej.

 

4.10.2012
Grupa ,,Niezapominajki" i ,,Tulipany'' zwiedziły Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

 

23.10.2012
Dzieci z grupy ,,Tulipany" uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

 

30.10. 2012
Odbyło się roztrzygnięcie wynikow konkursu ,,Bukiet Pani Jesieni'' zorganizowanego przez mgr Monikę Nyk i mgr Marte Kurek. Nastąpilo uroczyste wreczenie dyplomow i nagrod.I miejsce zajęla Julia Brejadak, II - Przemyslaw Wasowicz, III - Antonina Gromada. Dzieci recytowaly wiersze i spiewaly piosenki o tematyce jesiennej

 

9.11.2012
Dzieci z wszystkich grup wzięły udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości.

 

15.11.2012
Dzieci z najmłodszych grup ,,Stokrotki" i ,,Konwalie" zostały uroczyście pasowane na przedszkolaki.

 

16.11.2012
Odbyło się wewnątrzprzedszkolne przedstawienie pt. ,,Rozśpiewana jesień".

 

19.11.2012
Dzieci z grupy ,,Fiołki" zaprezentowały swoim najbliższym przedstawienie o jesieni.

 

22.11.2012
Grupa ,,Niezapominajki" i ,,Tulipany" zaprezentowały w Klubie ,,Wrzos" program artystyczny o tematyce jesiennej dla mieszkańców osiedla ,,Uroczysko" oraz uczniów SP nr 27 w Kielcach.

 

21.11.2012
Starszaki z naszego przedszkola odwiedziły Szkołę Muzyczną w Kielcach i wysłuchały koncertu w wykonaniu uczniów tej placówki.

 

30 listopada 2012
Dzieci z grupy ,,Różyczki'' zorganizowały pod nadzorem nauczyciela zabawę ,,andrzejkową''. Przygotowały posiłek -owocowe koreczki, po czym wróżyły sobie w rozmaity sposób, tańczyły i śpiewały.

 

28.11.2012 r.
Udział Kasi Kuli z grupy ,,Bratki" w konkursie plastyczno - recytatorskim ,,Czary Pani Jesieni", zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Kielcach.

 

10.12.2012 r.
Wszystkie dzieci w przedszkolu odwiedził Mikołaj obdarowując je prezentami. Ileż było radości ........:)

 

13.12.2012 r.
Po raz siódmy został zorganizowany Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Udział w nim wzięły dzieci pięcio i sześcioletnie z dziewięciu kieleckich przedszkoli. I miejsce zajęli : Maja Walczak -PS Nr 4 oraz Kasia Łazuga -PS Nr 35 , dwa drugie miejsca jurorzy przyznali Julii Książek z PS Nr 24 i Annie Więckowskiej z PS Nr 25. Wszystkie dzieci zostały obdarowane dyplomami i nagrodami.

Nagrody wszystkie dzieci mogły otrzymać dzięki hojności życzliwych sponsorów: Pani Kani, Pani Toporek, Pani Borek, Panu Wiąckowi, Panu Barwińskiemu, Panu Cedro. Organizatorzy serdecznie Im dziękują.

 

14.12.2012
W VIII -ym Słoneczkowym Konkursie Plastycznym ,, Ja i mój przyjaciel", zorganizowanym przez Osiedlowy Klub Kultury KSM ,,Słoneczko" wyróżnienia otrzymali: Janek Pięta z grupy ,,Bratki" I Julia Pepaś z grupy ,,Tulipany".

 

18 grudnia 2012
Dzieci z gr. ,,Tulipany" zaprezentowały swoim Rodzicom „ Jasełka”. Pięknie wcieliły się w rolę Maryi, Józefa, pasterzy , króli i kolędników. Recytując swoje role, śpiewając kolędy i tańcząc wprowadziły wszystkich w szczególny nastrój. Za udany występ dzieci otrzymały gromkie brawa.

 

19.12.2012
Grupa ,,Bratki" przedstawiła ,,Jasełka" wszystkim przedszkolakom, jak również swoim najbliższym.

 

10.01.2013
W gr. „BRATKI” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka . Dzieci zaprezentowały program artystyczny składający się z wierszy i piosenek. Zagrały także na instrumentach perkusyjnych utwór G. Haendela „Country dance”. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Po części artystycznej dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki: krawaty dziadkom , szaliki i kapelusze babciom. Na zakończenie uroczystości dziadkowie przebrani w otrzymane upominki wspólnie z wnukami zatańczyli walczyka.

 

Dzieci z gr. Fiołki z okazji Święta Babci i Dziadka zaprezentowały program artystyczny składajacy się z wierszy, piosenek i inscenizacji. Babcie i Dziadkowie wzięli udział w konkursach na ,,Super Babcię" i ,,Super Dziadka".

 

Od 28 stycznia - 8 lutego trwał konkurs ,,Niekonwencjonalny instrument muzyczny", wzięło w nim udział 25 dzieci wraz z rodzicami.

Nagrody otrzymali:
Aleksaner Domoradzki-I miejsce
Oliwia Grzybowska - II miejsce
Katarzyna Zachariasz- III miejsce.

Wyróżnienia otrzynali:
Oliwia Buras
Maciej Słabiak.

 

25.03.2013
Dzieci wspólnie z nauczycielkami wzięły udział w akcji ,,Święta tuż, tuż" .

 

Przedszkole w ramach udziału w Programie REBA- ,,Zbórki zużytych baterii" otrzymałobezpłatne zabawki dla dzieci: KlockinMini blocks i garaż 3-poziomowy dla samochodów.

 

W dniu 4.04.2013r. grupa ,,Bratki" i ,,Tulipany" zwiedziły izbę regionalną w SP nr 27 w Kielcach.

 

26.04.2013r. w naszym przedszkolu odbyła się V edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego ,,Entliczek-pentliczek". Równorzedne I miejsce zajęły: Aneta Śliwa z PS Nr 9 i Julia Brejdak z PS Nr 35, II miejsce- Wiktoria Sikora z PS Nr 1, III miejsce - Wiktoria Brożek z PS Nr 4. Organizatorzyserdecznie dziękują sponsorom za pomoc w przygotowaniu nagród i dyplomów.

 

29.04. 2013r.
Maciej Kosiarski z gr. ,,Bratki" zajął III miejsce i zdobył wyróżnienie w Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki ,,Przygoda z piosenką".

 

8.05.2013 r.
nastąpilo rozstrzygniecie konkursu plastycznego pt. ,,Poeci dziecięcej radości" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Koło Miejskie. Wśród uczestników konkursu z naszego przedszkola nagrodę otrzymała Maja Brzyśkiewicz z gr. ,,Tulipany", a wyróżnienie - Julia Brejdak i Oliwia Grzybowska także z grupy ,,Tulipany".

 

W dniu 13.06.2013 r. dzieci z grupy ,,Bratki " i ,,Tulipany" były na wycieczce w ośrodku BABYJAGOWO w Hucie Szklanej

 

Z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana Spartakiada. W zawodach wzięły udział dzieci z wszystkich grup.

 

Na Święto Mamy i Taty wszystkie grupy zaprosiły swoich ukochanych rodziców. Dzieci zaprezentowały inscenizacje, wiersze, tańce i piosenki. Wręczyły równiez własnoręcznie wykonane upominki.