Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które zgłosiły prace plastyczne do konkursu „Kielce – Moje Miasto w 2026 Roku”, wraz z rodzinami, przyjaciółmi oraz nauczycielami, na wystawę pokonkursową, która odbędzie się podczas Święta Kielc. Wystawa zostanie połączona z dodatkowym konkursem na Najpopularniejszą Pracę Plastyczną. Wszyscy, którzy przyjdą będą mogli zagłosować na wybraną pracę. Nagrody dla I, II, III miejsca ufundowane są przez Volvo PRO-MOT Kielce.
Głosowanie publiczności odbędzie się 27 czerwca 2026 r. w godzinach 16.00–16.30 w Strefie Dziecięcej Święta Kielc przy ul. Sienkiewicza – Plac Literatów (stoisko Muzeum Zabawek i Zabawy).
Wystawa i dodatkowy konkurs jest wydarzeniem towarzyszącym Świętu Kielc 2026 i stanowi wyjątkową okazję do ponownego zaprezentowania mieszkańcom twórczości dzieci i młodzieży, którzy wzięli udział w ww. konkursie plastycznym.
Wszystkie zakwalifikowane do tegorocznej edycji konkursu prace zostaną oznaczone indywidualnymi numerami oraz wyeksponowane w witrynach lokali przy ul. Sienkiewicza w Kielcach:
- Antykwariat Naukowy im. A. Metzgera– ul. Sienkiewicza 13,
- Tania Odzież – ul. Sienkiewicza 9,
- Hajp Media – ul. Sienkiewicza 9A,
- Kawiarnia Cztery Pory Roku – ul. Sienkiewicza 10/12A,
- A-Z Sklep Obuwniczy – ul. Sienkiewicza 10/12B,
- Top Fashion – ul. Sienkiewicza 16,
- Galeria Sebastiana Michalskiego – róg ul. Sienkiewicza i ul. Małej.
Każdy uczestnik głosowania będzie mógł oddać jeden głos na jedną wybraną pracę poprzez wpisanie numeru pracy na karteczce do głosowania i wrzucenie jej do przygotowanej urny. Karty do głosowania będą dostępne na stoisku Muzeum Zabawek i Zabawy.
Laureatami plebiscytu zostaną autorzy trzech prac, które uzyskają największą liczbę głosów publiczności. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędą się 27 czerwca 2026 r. o godz. 17.30 podczas Święta Kielc w interaktywnym miasteczku Volvo przy ul. Sienkiewicza / Placu Stanisława Moniuszki (okolice Pomnika Henryka Sienkiewicza).
Zachęcamy do odwiedzenia wystawy, odnalezienia prac swoich uczniów oraz aktywnego udziału w głosowaniu.
Liczymy na Państwa obecność i wspólne świętowanie kreatywności najmłodszych mieszkańców Kielc.
Z wyrazami szacunku
Roza Bryczkiewicz
Podinspektor

